Buradasınız

ADLARI BU YARIŞMADA YAŞAYACAK

ESKADER, Ahmed Yüksel Özemre, Ergun Göze, Hamit Can, Olcay Yazıcı ve Ümit Fehmi Sorgunlu adına, şiir, hikâye, makale, deneme ve hâtıra dallarında bir edebiyat yarışması düzenliyor

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) yepyeni ve uzun soluklu bir edebiyat yarışması düzenliyor. Yarışma, derneğe bağlı olarak yayın yapan sanatalemi.net isimli internet sitesinde köşe yazarlığı yapan vefat etmiş beş yazar adına tertip ediliyor. Şiir, hikâye, makale, de-neme ve hâtıra dallarında açılan yarışma ile merhum yazarlar Ahmed Yüksel Özemre, Ergun Göze, Hamit Can, Olcay Yazıcı ve Ümit Fehmi Sorgunlu'nun isimlerinin yaşatılması hedefleniyor.

Yarışma ödülleri, yazarların eser verdikleri edebî türlere göre verilecek. Buna göre Ahmed Yüksel Özemre adına "Hâtıra", Ergun Göze adına "Makale", Hamit Can adına "Deneme", Olcay Yazıcı adına "Şiir", Ümit Fehmi Sorgunlu adına da "Hikâye" yarışması yapılacak. ESKADER Başkanı Mehmet Nuri Yardım, beş yazarın ismini yaşatmayı ve onlara vefa borçlarını bu şekilde ödemeyi istediklerini söylüyor. "Beş daldaki bu yarışmayı her yıl gerçekleştirmek istiyoruz. Dileyen yarışmacılar, birkaç dalda yarışmaya katılabilecekler" diyen Yardım yetişecek yeni edebiyatçılar için bir fırsat sunduklarını da sözlerine ekliyor.

SON KATILIM 31 EKİM

Sanatalemi.net'in edebiyat yarışması Türkiye genelinde tanınan şair ve yazarlar dışında herkese açık. Edebiyat yarışmasına iştirak etmek isteyenler, eserlerini [email protected] elektronik posta adresine gönderebilecekler. Arzu edenler ise normal mektup adresine de (Edebiyat Yarışması, ESKADER, Cağaloğlu, Alemdar Mahallesi, Çatalçeşme Sokağı, İmamoğlu İşhanı, No: 4-8 Fatih-İstanbul) yazı ve şiirlerini yollayabilecekler. Yarışmacıların, yazıların başına hangi türde katılmak istediklerini, açık posta adresleri ile diğer iletişim bilgilerini belirtmeleri gerekiyor. 31 Ekim 2011 tarihine kadar gönderilmesi gereken eserler, sanatalemi.net yazarları ve ESKADER yöneticilerinden oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Yarışma'nın sonuçları 15 Aralık 2011'de açıklanacak.

YAYIN TARİHİ: 24.08.2011

Tasarım & Geliştirme | kerataif